NAŠA RODINA

NAŠA RODINA

Ľudskú časť našej rodiny tvorím ja, môj manžel Branko a naše deti – syn Branko a dcéra Lenka. Keďže ma manžel spoznal len ako milovníčku psov, nie ako majiteľku a chovateľku a prvých 13 rokov manželstva sme žili bez psov, len s nejakými tými zvieratkami (postupne rybičky, škrečky…), veľmi si žim toho, že manžel súhlasil s mojou myšlienkou zaobstarať si šteniatko boxera a neskôr začať sa venovať chovu tohto nádherného plemena.

Nemecký boxer je mojou láskou už odmalička, vlastne bol mojím snom a túžbou od momentu, kedy som prvý krát v živote tohto nádherného psa videla. Sny a túžby sa mi splnili v momente, keď sme si domov priviezli našu prvú sučku DEUTSCH Mir-Fiš. Neskôr k nej pribudla ďalšia členka rodiny NITIKA Fender Edda a moja radosť bola dvojnásobná. Postupne sa naša rodina rozrástla o výnimočného psa BARACHIEL FLOYD Fender Edda (stále hovorím, že je to môj osudový pes) a sučky DAISY PRINZESSIN Deutsch Algar, FALLORA PRINZESSIN Deutsch Algar a KALLA PRINZESSIN Deutsch Algar. Psov si manžel veľmi obľúbil a musím povedať, že aj oni jeho. Rešpektujú ho ako člena rodiny, aj keď vodcom svorky som ja :).

Spolu s manželom vychovávame dve deti – nášho syna Branka a dcéru Lenku. Ak môžem niekomu poradiť plemeno vhodné k deťom, tak je to jednoznačne boxer. Deti mi so psami veľmi pomáhajú a Lenka po mne zdedila i záľubu vo vystavovaní a výcviku tohto krásneho a učenlivého plemena. Takisto sa zaujíma o chovateľskú činnosť a začala dokonca študovať na Strednej odbornej škole veterinárnej v Nitre.